Али Ахмети во стил на газда на Македонија одржа Собрание во кое покажа како ќе изгледаат наредните 4 години доколку на изборите не ги промениме работите, вели Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ, носител на листа во ИЕ4.

„Потребно е ВМРО-ДПМНЕ да има најголема поддршка на овие избори. Потребна е најголема излезност за да ставиме крај на власта на ДУИ и СДСМ“ – порача Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.