Борбата мора да биде чиста за вистински да направиш рестарт, вели Петар Богојески од Македонски концепт, споделувајќи договор потпишан од член на Левица, потпишан со „Пуцко петрол“.

Не може со ИЗМЕЌАРИ на ДУИ да правиш промени! Не може со СДС измеќарска, не може со ЛДП, ДОМ зимзелени, НП на љуБчо, Парија на пензионери… кои гласаа за Преспа, бугарски (француски) предлог, за Таље премиер…
НЕ МОЖЕ СО ТЕНДЕР ПАРТНЕРИ НА ДУИ од Град Скопје, како Левица на Апасиев, кои се врзале со Пуцко Петрол и фамилијарниот бизнис клан на Ахмети да се бориш!
Тоа е ЛАЖНА БОРБА!!!
Тоа е ДОГОВОРЕНА БОРБА!!!
Тоа е ПОД КОНТРОЛА БОРБА!!!
Тоа е БОРБА ЗА ДУИ, а не против ДУИ!
БОРБАТА МОРА ДА БИДЕ ЧИСТА, ИСКРЕНА, ЧЕСНА, ВИСТИНСКА… ако сакаш вистинска пензија за ДУИ! Ако не, терај “како до сега” што би рекол нивниот газда Аљи!
Ние вака мислиме!
Ти си возрасен, размисли, најдобро си знаеш!, вели Богојески.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.