Со какво лице Спасовски излага пред јавноста, јавно прашува аналитичарот Ивор Мицковски.

Му избега Груевски, направи невиден хаос со пасошите и личните документи, триста сомнителни тендери и набавки, изгуби локални избори катастрофално, изгуби парламентарни уште покатастрофално.

 

Лично самиот е одговорен за подемот на третата опција, успехот на Максим и уништувањето на СДСМ.

 

И овој човек ќе води парламентарна група денес и ќе објаснува и критикува на телевизија како требало.

 

Најстрашно од се е што убија надеж, упропастија златна шанса за реформи и промени, за креирање правна држава.

 

Не знам кој слободоумен човек би сакал да биде претставуван од вакви шупелки од политичари, коментира Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.