Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод денот на Св.Наум Охридски го посети манасторот на Попова Шапка кој го носи името на светецот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.