Во патриотско Љубанци на прекрасен настан организиран од страна на општина Бутел во чест на 121 година од смртта на нашиот најголем македонски револуционер, татко на македонската нација и борец за слобода – Гоце Делчев!, објави на социјалната мрежа на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Изборната единица 2 Владо Мисајловски.

Во патриотско Љубанци на прекрасен настан организиран од страна на општина Бутел во чест на 121 година од смртта на нашиот најголем македонски револуционер, татко на македонската нација и борец за слобода – Гоце Делчев!, објави на социјалната мрежа на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител во Изборната единица 2 Владо Мисајловски.

Да е вечна и вековита идејата и борбата за слободна Македонија. Да ги почитуваме македонските великани, македонската вековна традицијата, историја, култура и музика. Да си ја сакаме Македонија затоа што друга држава немаме!

Вечна слава Даскале!

Да ни е вечна и вековита Република Македонија!, пишува Мисајловски во својата објава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.