На социјалните мрежи министерот за образование Јетон Шакири јаво се повикува да одговори на повеќе прашања.

Министре Јетон Шакири имате обврска да свикате прес и јавно да одговорите на следните прашања:

1.Што е со безбедноста на учениците и бомбите?

2.Зошто сеуште немаме учебници?

3. Која е таа глобална трансформација на образованието што ја прифативте

4.Зошто наставници одат на обуки сега и какви обуки

5.И зошто поради тоа децата имаат скратени часови Имаме ли ние министер кој ќе дава отчет јавно за сите одлуки или потајно ќе работите, а ние само ќе го голтаме тоа што ќе ни го сервирате!

Чашата се прелива….Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.