Додека учителите се борат за подостоинствен приход, а сите граѓани се борат со превисоката инфлација.., некои други блиски до власта

Кој не учел, ќе копа …., биткоини, напиша Антонио Милошоски на својот фејсбук профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.