Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го посочува фактот што Светската банка вели дека само Русија и Украина имаат помал раст на економијата од Македонија.

Во Македонија за среќа нема војна, но подеднакво лоша е економијата како во државите каде има. Затоа мора промени. Разговаравме за тешкиот живот, за сегашноста, но и иднината. Во победнички Аеродром, за новата иднина за која заедно ќе се избориме! – порача Мицкоски по посета на општина Аеродром.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.