Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ на социјалните мрежи објавува видео од РЕК Битола и прашува кој ќе одговара за екоцидот кој се случува во Битола.

РЕК Битола денес/деновиве. Кој ќе одговара кривично за овој ЕКОцид? Ајде колега Тупанчевски да го видиме на дело вашиот предлог како ќе функционира…, пишува Мицкоски на фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.