Вчера новиот Премиер му порача на ВМРО-ДПМНЕ дека треба да ги засука ракавите и да помогне.
Преммиере,
ВМРО-ДПМНЕ ги има засукано ракавите уште од 1990/1991 кога побара и создаде држава, а вие жалевте по југословенската химна и знаме. Ракавите на ВМРО-ДПМНЕ се засукани до ден денешен, кога ВМРО – ДПМНЕ со сета сила се обидува државата да ја заштити од разградба, понижувања и срам, додека вие стоите на половина химна и држите говори и се сликате без македонско знаме, напиша на Фесјбук,Проф д-р Весна Јаневска.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.