„Храбро за Македонија!“ е слоганот кој треба да ги поткрене Македонците да излезат в среда и својот глас да го дадат за Стевчо Јакимовски, актуелен градоначалник на Општина Карпош.

Карпошани знаат дека навистина треба храброст на гласачкото ливче да се заокружи бројот 3 пред името на Стевчо Јакимовски. Јакимовски првпат излегува на мегдан за претседател на Македонија, но веќе три мандати ја средува и уредува Општина Карпош. Колку го прави тоа успешно, можете и самите да заклучите.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.