Ознака: Стевче Јакимовски
Скопје 17.12.22 | 12:39

Мицковски за Јакимовски: И таму ли стан му дале?

За свеченото отворање на џамијата која е дивоградба во Нерези од страна на градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски, Ивор Мицковски на својот фејсбук профил коментира:...

Македонија 23.07.22 | 17:08

Пандов за Јакимовски: Не му чуе нему ни за бугарскиот договор ни за францускиот предлог

Александар Пандов од ВМРО-ДПМНЕ преку Фејсбук го обвини лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски дека го ситни отпорот кон власта и дека не се појавувал на протестите пред...

Македонија 27.05.22 | 07:17

Јакимовски: Заев ми е пријател, интересен ми е, а со Мицкоски не функционираме најдобро

Градоначалникот на Карпош, Стевче Јакимовски вечерва беше гостин во емисијата „Само интервју“ на Канал 5 телевизија каде зборуваша на теми поврзани со политиката...

Скопје 21.04.22 | 14:13

Ковачевски: Со реконструкција на салата „Партизан“ инвестираме во капитални објекти како трајна вредност за општеството

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски и директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, денеска направија увид на...

Македонија 24.02.22 | 10:42

Јакимовски за Зеленски: Кога ќе изберете комичар за претседател, ќе си доручкувате гранати

Путин сака да ја покори цела Украина. Обидот да се дојде до руската граница и да се заокружи Русија е преопасна игра, на која Путин предупреди. Тој молеше Европа и Русија...

Македонија 10.12.21 | 16:37

Јакимовски: Нема да има нова градежна експанзија во Тафталиџе 1

Во Тафталиџе 1 нема да се дозволи да се изгради ниту еден нов објект, вели градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски, по шпекулациите во јавноста дека ќе има...

Скопје 28.11.21 | 20:32

Демолирано детско игралиште во Козле

Вандали целосно го уништиле детскиот парк во близина на паркот Македонија, објави попладнево градоначалникот Стевче Јакимовски. Вели дека паркчето ќе биде поправено,...

Македонија 08.11.21 | 20:09

Јакимовски: Не ми е јасно зошто не се прифати оставката на Филипче

„Во изминатиов временски период имаше многу погрешни политики, ова е круна во континуитет, значи немавме интервали туку еден континуитет од грешка во грешка се влегуваше...

Македонија 05.11.21 | 10:58

Се одложи рочиштето против Јакимовски – семејството на адвокатот ковид позитивно

Се одложи денешното рочиште од случајот против сега веќе новиот градоначалник на Општина КАрпош, Стевче Јакимовски. Неговиот адвокат Виктор Цветковски не се појави...

Скопје 04.11.21 | 13:41

Jaкимовски и официјално градоначалник на Карпош

Општинската изборна комисија во Карпош денеска им ги врачи уверенијата на новоизбраниот градоначалник Стевчо Јакимовски и советниците од Советот во општината.Потоа...

Скопје 03.11.21 | 17:28

Стевче Јакимовски забранет за помлади од 18 години

Видео од прославата на старо-новиот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, каде се пееше нова верзија на хитот на „Куку леле”, „Постела рози”, е рестриктирано...

Скопје 31.10.21 | 21:56

Јакимовски: Победив како Новак Ѓоковиќ!

Стевче Јакимовски вечерва прогласи победа во градоначалничката трка за Општина Карпош и порача дека го чувствувал пулсот на неговите сограѓани од Карпош. Притоа, тој...

Македонија 31.10.21 | 21:16

Јакимовски: Официјално е! Победив во Карпош

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски на прес-конференција во Скопје ја прогласи својата победа. По 4 години пауза, Јакимовски се враќа на чело на скопската општина Карпош. Стевчо...

Македонија 29.10.21 | 22:24

Мицкоски: За два дена ќе се комплетира тимот кој ќе го води Скопје, затоа во недела да излеземе масовно и да гласаме за Арсовска, Котлар и Јакимовски

Јас сум убеден дека за два дена од денес ќе се коплетира тимот за Град Скопје на ккој веќе актуелните градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ ќе му се придружат и Данела Арсовска,...

Скопје 29.10.21 | 22:18

Мицкоски: Четири години Карпош не се развива, освен бетонот кој никнува во некогашните паркови

Карпош во недела одлучува за својата иднина и може секој да си наоѓа некаква причина, забелешка и критика, но две работи се сигурни кога се работи за Стевчо Јакимовски,...

Скопје 24.10.21 | 10:29

Јакимовски: СДСМ и СДММ се подготвени со хакерски напад да ја дискредираат моја Фејсбук кампања

Штом актуелниот градоначалник на општина Карпош Стефан Богоев ја споделува веста за кинеско-виетнамските лајкови на објјавите, значи дека СДСМ стои зад хакерскиот...

Скопје 23.10.21 | 17:40

Јакимовски: Новата автобуска линија од Жданец беше мое предизборно ветување

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска објави дека веќе е реализирано едно од неговите предизборни ветувања, а се уште не е...

Скопје 22.10.21 | 09:32

Јакимовски: Паркирањето во Карпош ќе остане бесплатно, ќе направиме и катни гаражи

Мојот влез во вториот круг се должи на она што е досега сработено на одржаните ветувања што се дадени пред граѓаните и на визијата за Карпош.Не е најважно да имаш голема...

Скопје 20.10.21 | 22:16

Јакимовски: Во вториот круг најголема поддршка очекувам од ВМРО-ДПМНЕ

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски е оптимист дека во вториот круг од изборите може да ја надмине предноста...

Скопје 07.10.21 | 16:21

Јакимовски: На Сокол ќе се игра и кога врне и кога вее

Кандидатот на ГРОМ за градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски денеска најави реновирање и покривање на спортското игралиште Сокол во Карпош 1 за да може да се користи...