Ознака: Стевчо Јакимовски
Скопје 04.07.23 | 12:31

Јакимовски негира дека ќе ги урне игралиштето и фонтаната, граѓаните утре на протест

Градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски, негира рушење игралиште и фонтана во Карпош откако дел од жителите на општината преку писмо порачаа дека се планира...

Скопје 03.07.23 | 23:01

Дали вреди, Јакимовски, за 3 згради и профит да се уништува животот на 3.000 жители од „вашата“ oпштина?

Во среда, 5 јули, Стевчо Јакимовски на седница на Советот на Општина Карпош ќе направи напор да го смени деталниот урбанистички план Ј03 блок 02, и ќе се обиде детското игралиште,...

Скопје 19.04.23 | 15:27

Јакимовски набавува техничка опрема од 90.000 евра за одржување на зеленилото и хигиената во Карпош

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски најави набавка на нова техничка опрема, со што дополнително ќе се зголеми квалитетот на одржување на зеленилото...

Македонија 29.03.23 | 20:57

Aпсолутно сме на иста страна: Јакимовски го поддржува Мицкоски да ги издржи притисоците за внес на Бугарите во Уставот

Градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се на спротиставени...

Скопје 15.12.22 | 21:36

Јакимовски свечено пушти во употреба џамија во Карпош

Изет Меџити, пратеник од редовите на ДУИ и поранешен градоначалник на Чаир, на својот Фејсбук профил објави информација за свеченото отворање на новата џамија во скопско...

Скопје 16.11.22 | 21:06

Мицковски: Пенов го фали Јакимовски, за кого до пред година дена власта велеше дека е најголем криминалец

Пенов го фали Јакимовски кој до пред година дена беше најголем криминалец за власта, но толку беа способни во борбата со криминалот што го оставија да ги прегази во Карпош,...

Македонија 03.11.22 | 12:02

Гочевски и Тозија го демантираат Стевчо Јакимовски и најавуваат тужби

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, во емисија на еден електронски медиум, излезе со низа обвинувања кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,...

Македонија 13.10.22 | 09:24

За толку си ги продаде „принципите“: Синот на Јакимовски е тазе вработен во М-НАВ АД, за плата од околу 100.000 денари

Синот на Стевчо Јакимовски е тазе вработен во М-НАВ АД во државна сопственост, за плата од околу 100.000 денари! За толку си ги продаде „принципите“! Не е лошо јавноста да...

Скопје 03.10.22 | 13:12

Мицкоски: Ако во прашање се дупови и маркици за облакодери, Стевчо во мене е нормално да не најде соговорник

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во денешното интервју во емисијата Студио 10 на ТВ 24, вели дека се што е во интерес за граѓаните на општина Карпош во делот...

Македонија 20.09.22 | 20:43

Стевчо Јакимовски го фали Ковачевски, не е важно што не бил во војска

Градоначалникот на скопската општина Карпош Стевчко Јакимовски има само пофални зборови за премиерот Димитар Ковачевски. За Јакимовски не е важно што Ковачевски не...

Скопје 06.09.22 | 15:11

Ако купите стан во Карпош, ќе морате и гаража, без тоа нема упис во Катастар

Во Карпош ќе се бара секој жител кој купува стан, да си купи и гаражно место. Без тоа, нема да има упис во Катастар. Стевчо Јакимовски, градоначалник на Карпош најави дека...

Македонија 25.07.22 | 15:40

Бичиклиски до Јакимовски: Сè уште не е доцна да се преиспитате и да го ставите националниот пред личниот интерес

Александар Бичиклиски од ВМРО-ДПМНЕ со отворено писмо до претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски. Повод за обраќањето на Бичиклиски е „подадената рака“ од Јакимовски,...

Македонија 14.07.22 | 11:23

Јакимовски до пратениците: Покажете дека во Вас има мажи!

Почитувани пратеници, земате 70 илјади денари плата (плус трошоци) и денес дојде денот кога треба да ја одбраните татковината од ова зло кое надвиснало над нас, им порача...

Македонија 18.06.22 | 17:51

Боки Бургија до Стевчо: Без гласовите на Мицко, ќе дремеше на тротоар пред Судска палата

Оваа недела на политичката сцена, ја одбележа ненадејната одлука на Стевчо Јакимовски, лидерот на партијата Гром и градоначалник на Општина Карпош, да ја раскине коалицијата...

Скопје 14.06.22 | 10:57

Јакимовски: Има неколку недостатоци при изведбата на плафонот, се плашам да не се урнецел

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски, утрово повторно направи увид на ситуацијата во градинката „Мајски цвет“ и изврши консултација со експерти од...

Скопје 13.06.22 | 13:43

Јакимовски како Ангелов: На маса па на покрив проверуваше како паднал таванот во „Мајски цвет“

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски утрово беше на увид во просториите на градинката „Мајски цвет“, клон „Јасмин“, во населбата Тафталиџе 2, каде...

Скопје 13.06.22 | 13:28

Јакимовски: Забележани се технички пропусти при градбата на објектот

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски утрово беше на увид во просториите на градинката „Мајски цвет“, клон „Јасмин“, во населбата Тафталиџе 2, каде...

Македонија 09.06.22 | 22:11

Богоев не отфрла можност Јакимовски да се врати со СДСМ

„Не е преземено ништо, ниту за во блиска иднина за Стевчо Јакимовски да се врати во СДСМ“. Вака Стефан Богоев од СДСМ одговори на прашањето дали градоначалникот на Карпош...

Македонија 09.06.22 | 17:07

Ченто до Јакимовски: Јас му верувам на Мицкоски дека доколку дојдат тие на власт, ние ќе ја добиеме правдата која ја бараме

Изјавата на карпошкиот градоначалник и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски дека „Мицковски интервенира за други луѓе да имаат подобри услови во затворите, а затворениците...

Македонија 09.06.22 | 09:56

Ангелов до Јакимовски: Кај беше досега да нè спомнеш ако ти беше толку грижа!

Кај беше досега да нè спомнеш ако ти беше толку грижа, му порача Горан Ангелов на Стевчо Јакимовски, откако градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ во вчерашно интервју...