Ознака: Стевчо Јакимовски
Македонија 04.03.21 | 20:55

Јакимовски: Историјата на Бугарија е смешна

Бугарите ги даваат државјанствата на Македонци за да ги притиснат тие луѓе за да кажуваат дека се Бугари, а потоа да следат и други претензии од Бугарија кон Македонија,...

Македонија 04.02.21 | 20:30

Јакимовски: Не може никој од Бугарија да зборува било што ќе му текне за Македонците

Не може Захариева да бара што сака, што ќе и падне на памет, Џамбаски денес пишува дека ВМРО било бугаро-македонска револуционерна организација, он си кажува него што...

Македонија 21.01.21 | 12:17

Јакимовски за скандалот со вакцините: Што би рекла Шекеринска – се шокирав

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски вели дека се шокирал кога утрово на српска телевизија од српската премиерка Ана Брнабиќ дознал дека предвидените вакцини за...

Македонија 28.12.20 | 22:31

Јакимовски: Ако можеше во Собрание да се гласа Макпетрол, зошто не можеше и набавката на вакцините?

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, при гостување во Алфа телевизија искажа бројни критики кон работата на Владата. Јакимовски јавно праша ако во Собранието на гласање...

Македонија 28.12.20 | 20:10

Јакимовски: Додека Србија гради современи Ковид центри, СДСМ бара теми за дефокус на јавноста

Додека други влади во регионот градат најсовремени ковид центри, нашата Влада ја дефокусира јавноста обидувајќи се да ја покрие неспособноста да се справи со корона...

Македонија 18.12.20 | 17:00

Јакимовски за Заев: За ова зeл пари, можеш ли така да се понижуваш ако не си зел пари?

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски во гостување за Инфомакс го коментира срамното интервју на премиерот Зоран Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС. Јакимовски...

Македонија 06.12.20 | 23:48

СДСМ и шарените на власт дојдоа со лажни вести големи колку Шар Планина

СДСМ и шарените дојдоа на власт со лажни вести и тоа не мали, туку големи колку Шар Планина, пишува на Фејсбук Стевчо Јакимовски, алудирајќи на студијата од ЕУ за лажни...

Македонија 03.12.20 | 19:50

Јакимовски: Чепкањето во историјата ќе биде крајот не само на Зоран Заев туку и на СДСМ

Претседателот на Граѓанската опција за Македонија која е дел од коалицијата „За обнова на Македонија, Стевчо Јакимовски на протестот пред зградата на Владата, порача...

Македонија 27.11.20 | 20:00

Заев игра картата за влез во ЕУ зошто во сè друго е неуспешен

Не може да се прави компромис за сè. Зоран Заев игра само на карта на ЕУ зошто цела друга приказна му е неуспешна и затоа распродава сè, затоа сèи ветувал на Бугарија,...

Македонија 27.11.20 | 19:35

Бугарија ќе побара да нè припои, предупредува Јакимовски

Сега само се потврдува дека Заев со Договорот со Бугарија го отвори, а не го затвори проблемот со македонското прашање, рече вечерва претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски...

Македонија 27.11.20 | 19:12

Јакимовски: Заев многу работи ветил во Бугарија

Интервјуто на Заев е само шлаг на тортата, тој цело време се однесува скандалазно, не можам да слушнам ниту една и да кажам дека се чувтсвувам сигурен. И граѓаните го...

Македонија 16.10.20 | 09:01

Јакимовски до Османи: Доста ве трпевме, престани да ни попуваш ти и таквите како тебе нам Македонците

Престани да ни попуваш ти и таквите како тебе на нас Македонците. Доста ве трпевме. Ова Стевчо Јакимовски му го порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи...

Македонија 13.10.20 | 23:09

Jакимовски: Концептот на СЈО беше да изврши моја дискредитација

Стевче Јакимовски, претседател на политичката партија „Гром“ денес гостуваше во емисијата на Алфа телевизија каде што посочи дека СДСМ со ПР стратегии и преку СЈО...

Македонија 17.09.20 | 12:10

Јакимовски: Македонија не преговара, Македонија е уценета

Каракачанов јасно и гласно ни кажа дека ова е тоа што ни се случува, дека ќе нè блокираат на патот кон ЕУ. Тие си имаат константа кон Македонија, тоа а е негаторски став...

Македонија 16.09.20 | 19:52

Заев си игра со граѓаните, до вчера им велеше најголем поддржувач на патот кон ЕУ ќе биде Бугарија, сега вика тоа ќе биде Грција

Зоран Заев викаше главен поддржувач на Македонија за влез во ЕУ ќе биде Бугарија, денес вели тоа е Грција, па они си играат со нас. Ние не сме свесни дека немаме константа...

Македонија 16.09.20 | 19:50

Јакимовски: Целта на протестите на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, нема теоретска шанса сега Мицкоски да падне од лидерското место на партијата

Протестите на ВМРО-ДПМНЕ се со многу јасна цел. Се организирале протести за да се одржел Мицкоски на власт… Теоретска шанса нема во моментов да падне Мицкоски, да...

Економија 18.08.20 | 20:34

Jакимовски: Mакедонија е пред банкрот, одиме кон грчко сценарио

Заев мисли дека премиерското место е негово, и гледајте како се бори со раце и нозе. Цела Влада даде, знаете што значи да го дадете министерство за финансии? Па цела Влада...

Македонија 20.07.20 | 22:27

Jакимовски: Aко Заев ги исполни сите барања на коалициските партнери, на крај ќе му остане министерството за екологија

Стевче Jакимовски во своето гостување во „Само Вистина“ зборуваше за коалицијата на СДСМ предводена од Зоран Заев каде посочи дека ситуацијата со таа коалиција е многу...

Македонија 07.05.20 | 10:33

СДСМ стравува оти на есен ќе изгуби со поголем резултат поради далеку потешката економската состојба во споредба со сега

Лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски смета дека пред да се оди на избори мора да се прочисти избирачкиот список. Тој потсетува дека пред да се одржат парламентарните избори...

Црна хроника 31.10.19 | 11:28

Обвинение против Стевчо Јакимовски и уште 10 лица

По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд...