Фондацијата Едно општество за сите – Заев, реди нови победи.

Зборот е збор, напиша на својот фејсбук профил Ивор Мицковски коментирајчи ја поништената одлука на градоначалникот Пецаков за изградба на хотелот во Лагадин.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.