Насер Нуредини: Да штедиме, можно е да немаме доволно за греење зимава.

Што да штедиме бе мајсторе, не остаивте на лушпа од кикирики, оќоревте од крадење 20 години, па уште во овие две-три кризни години, додадовте уште барем милијарда и пол у буџет за лапање, пишува Ивор Мицковски на својот фејсбук профил.

Тетово го соголевте од апашлук, автопатот Кичево-Охрид го изедовте од провизии, на што кур да штеди овој народ?!

Па само пред месец и пол славевте роденден на тоа квазипартијата, славевте 3 дена и спичкавте 100 илјади евра.

Алоо, имате Рамковни кои се отселиле од државава и уште примаат плата.

Ви дадоа министерство за вработување партиски кадри и зграда од 20 мил. евра.

На ПИОМ му ебавте мајката и уште стои вашата дупка од 19 милиони евра.

Запаливте, буквално запаливте 2-3 државни институции, а ти кажуваш народот да не се греел со штетни материи.

Ма идете лечете се бе…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.