Професорот Џевдет Хајдерини  на Фејсбук ги коментира повиците на некои структури во Косово и Албанија кои ги повикуваат македонските Албанци да се обединат

 

Некои “патриоти” од Косово и Албанија, кои често ги повикуваат македонските Албанци да се обединат, дали би било добро да покажеме што ќе се случи ако Македонците се обединат-коментира Хајредини.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.