Пораншениот министер за финансии, професорот Џевдет Хајредини, коментира дека „причината зошто Али Амети и Димитар Ковачевски станаа заложници на Артан Груби, ce наоѓа во содржината на „бомбите“ што тој ги добил од Заев.

За ова и за повеќе други причини и едниот и другиот наскоро ќе мораат да одговорат пред членовите на своите партии, вели Хајредини.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.