Потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска, порачува дека Референдумот ќе го покаже демократскиот капацитет на граѓаните на Македонија.

Уште една шанса да покажеме дека власта е во рацете на народот, а не во неколкумина кои се прават при очи слепи, при уши глуви.

 

На референдумот да гласаме ЗА напуштање на важноста на Договорот со Бугарија – истакнува Димитриеска Кочоска.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.