Дали ова е европското здравство што го ветуваше СДСМ?, прашуваат од ОК ВМРО-ДПМНЕ Гостивар.

Дали ова е европското здраство, со подобри услови за лекување на граѓаните?

Вака денес изгледаат просториите на службата за вакцинации на деца од 0 до 5 години при ЈЗУ “Здравствен дом Гостивар”.

Во 21 век просториите каде што се прегледуваат и вакцинираат деца на возраст од 0 до 5 години се во субстандардни услови.

Во Македонија никогаш не било полошо, затоа важно е да ги поразиме!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.