Откако поранешниот министер за здравство и близок пријател на експремиерот Зоран Заев, Венко Филипче, повика да се поддржи францускиот предлог, се огласи и еден од највлијателните фејсбук активисти во Македонија Божидар Божиновски.

Ах и Венко се појавил со podrska на самоукинувањето. Шо е ова? Идризово all stars? Човекот под чие министерување Македонија имаше најголема смртност од корона во Европа? Ѓон образот на кого во монтажна болница живи му изгореа 14 пациенти и не даде оставка, ни чувствуваше одговорност, а по некој месец да го шутнат во партиски трансфери за сочувување на власт? Министерот чии граѓани ги вакцинираше Србија?
Шо би рекло копитото – game changer е оваRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.