Заедно со мајка ми излеговме и гласавме, го остваривме нашето право на глас за двата изборни процеси, важно е денеска да покажеме достоинство, одважност и сигурност, порача денеска од гласачкото место Бојан Јовановски – Боки 13.

Црвено за радост и љубов, црвено за Македонија, порача Боки.

По објавата на ДИК дека до 17 часот за претседателски избори излегоа над 40% од граѓаните тој додаде:

Завршено – Македонија ќе добие нов претседател!!!! Денеска успеа и победи Македонија!!!!
Го победивме злото!!! Нека е со среќа!!!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.