Ознака: боки 13
Македонија 02.11.22 | 17:26

Влошена здравствената состојба на Боки 13, задржан во болница

Бојан Јовановски-Боки 13 итно е пренесен на Клиника и задржан е на болничко лекување, објави порталот А1он повикувајќи се на изјавата на неговиот адвокат Владимир Туфегџиќ. Туфегџиќ...

Црна хроника 22.10.22 | 22:29

Помодрен е во главата, има болки во стомакот, но психички е во одлична кондиција, вели Миле Јовановски за Боки 13

Родителите на Боки 13 биле на посета во затворот „Идризово“, каде што нивниот син пред два дена беше претепан од три лица. Во изјава за „А1он“ Миле Јовановски ја опишува...

Црна хроника 21.10.22 | 19:57

Хелсиншки комитет: Институциите мора да ги заштитат осудениците во висок ризик

Хелсиншкиот комитет за човекови права обајви соопштение во врска со нападот врз осуденото лице Бојан Јовановски во КПУ Идризово. Во продолжение го пренесуваме соопштението...

Црна хроника 21.10.22 | 15:23

Детали за драмата во Идризово: Боки 13 го претепале три лица, има видливи повреди, отоци и гребаници во пределот на главата и рацете!

Бојан Јовановски-Боки 13 синоќа е донесен на преглед во Ургентниот центар со анамнестички податок за физички напад. Констатирани се видливи надворешни повреди, отоци...

Црна хроника 25.07.22 | 18:51

Боки 13 хоспитализиран, можно е да биде опериран

Бојан Јовановски е хоспитализиран во Градската болница „Св. Наум Охридски“ објави А1 он. Се размислува да се преземе оперативен зафат поради влошената здравствена...

Црна хроника 15.07.22 | 17:48

Судот го одби барањето на Камчев да му бидат вартени парите што ги зеле Боки-13 и Катица Јанева

Основниот суд Скопје 2 го одби тужбеното барање на Орце Камчев за оштетното побарување од Бојан Јовановски – Боки 13 и Катица Јанева за случајот „Рекет“. Како што стои...

Македонија 19.04.22 | 13:07

Голема студија за сите правни повреди при судењето за „Рекет“, Боки бара повторно судење

Преку оваа студија на Коалицијата „Сите за правично судење” случајот „Рекет“, детално, конкретно и фактолошки со целосен осврт на целокупниот судски предмет, неспорно...

Црна хроника 15.04.22 | 17:46

Сопругата, мајката и сестрата на Камчев следни сведоци во случајот против Боки и Катица

Судењето за предметот за оштетното побарување на Орце Камчев од Бојан Јовановски и Катица Јанева за случајот „Рекет“ продолжува на 11 мај, откако во Основниот граѓански...

Црна хроника 15.04.22 | 15:50

Телефонски учествувал и Заев: Венко му нудеше болници во други градови, но Орце ја сакаше „8 Септември”

Бојан Јовановски на денешното рочиште проговори за релациите што ги имал со бизнисменот Орце Камчев и тогашниот премиер Зоран Заев и минитерот за здравство Венко Филипче....

Црна хроника 15.04.22 | 15:43

Јовановски: Камчев парите нека си ги бара кај оние што му ветувале и кај обвинителката Русковска

Бојан Јовановски одговорно тврди дека ниту зел ниту пребори пари кои наводно му ги дал Орце Камчев. Тој објасни дека клучниот ден како и многупати досега бил во домот...

Црна хроника 15.04.22 | 14:40

Заев ургирал кај Џолев да го ослободи Камчев, од Јанева се жалел, му правела политички проблеми

Бојан Јовановски откри детали од разговорот со поранешниот премиер Зоран Заев, кој се случил на 15 ноември 2019 година поврзани со Орце Камчев и Катица Јанева. Боки тврди...

Црна хроника 15.04.22 | 14:06

Камчев му велел на Боки 13 дека ќе среди сè преку „бугарските пријатели на Заев“ Борисов и негов советник

Го негирам делото за кое се товарам и убеден сум дека ќе дојде момент кога ќе се утврди состојбата, истакна во својот исказ Бојан Јовановски. Пресудата на Рекет беше...

Црна хроника 15.04.22 | 13:23

Камчев потврди дека лично се познава со Заев

Боки 13 на денешното рочиште го праша Камчев дали се познава со Заев, на што тој потврди дека се знаат. Сум имал средба со Заев за рекетот што го вршеше Бојан Јовановски....

Црна хроника 15.04.22 | 11:33

Јанева му дофрли на Камчев: Халуцинира човекот

Бизнименсот Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“, беше речено на денешното рочиште во Граѓанскиот суд во...

Црна хроника 15.04.22 | 10:49

Камчев: Во фамозната Луј Витон чанта имаше еден милион евра

Повод за тужбата е штетата што ми е нанесена од Јовановски и Јанева во случајот Рекет. Средствата кои ги барам како оштета се мои сопствени кои беа предавани преку други...

Црна хроника 15.04.22 | 09:42

Како што најави Боки 13, Камчев ја повлече тужбата за Кичеец

Како што најави Бојан Јовановски на Инстаграм, Орце Камчев ја повлече тужбата за Зоран Милевски Кичеец. Ова беше објавено на денешното рочиште во кој бизнисменот ги...

Македонија 10.04.22 | 17:39

Бојан имаше многу доверба во Заев, од него имаше дозвола за македонски „Инсајдер“, оттаму почна сè, вели таткото на Боки 13

Одмазнички до коска се казните во случајот „Меѓународен сојуз“, вели таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски за ТВ Алфа.  Тој вели дека нема основа за високите...

Црна хроника 07.04.22 | 14:27

Дукоски: Пресудата е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката кон Јовановски

Оваа пресуда е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката Ефремова кон Бојан Јовановски, убеден е неговиот адвокат Сашо Дукоски. Хиена! Ова е доказ дека сте...

Македонија 07.04.22 | 13:14

Судијката го обвини Боки дека со парите од оштетените си ја отворил 1ТВ

Судијката Софче Ефремова Гаврилова уверливо ги читаше пресудите против Бојан Јовановски и останатите обвинети во случајот „Меѓународен сојуз“. Најголемо изненадување...

Македонија 07.04.22 | 12:58

Хиена! Ова е доказ дека сте слуга на Зоран Заев, ѝ рече Боки на судијката

Ова е доказ дека вие сте слуга на Зоран Заев ѝ рече обвинетиот Бојан Јовановски на судијката и не ја дочека до крај пресудата. Откако судијката Софче Ефремова Гаврилова...