Во понеделник 12 февруари 2024 година во Драмскиот Театар во Скопје, со почеток во 20:00 часот, ќе биде изведена претставата „За нас почнува живот“.

Автор: Ѓерѓ Шпиро
Превод: Маја Бражанска
Режија: Дејан Пројковски
Костимографија: Марија Пупучевска
Музика: Горан Трајкоски
Асистент на режија: Дамјан Димовски
Плакат и видео: Стојан Стојановски

 

Улоги: Биљана Драгиќевиќ Пројковска, Нино Леви.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.