Во Културно-информативниот центар-Скопје, Салон 19:19, вечер од 20 часот ќе настапат тројца пијанисти со концерт насловен „30 прсти“.

Пијанистите Марија Вршкова, Петар Макариевски и Весна Ангелова ќе изведат дела од композиторите Карл Черни и Жан Крас.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.