По десет години World Press Photo повторно во Скопје. Овој пат со изложбата “ОТПОРНОСТ – Приказни за жени кои инспирираат промени”.

Изложбата ќе биде поставена во Мала Станица од 25.11 до 11.12. 2022. Отворањето е на 25.11 (петок) во 20 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.