Поради отежнато поднесување на даночни пријави преку системот е-Даноци, Управата за јавни приходи соопшти дека рокот за поднесување на ДДВ – 04 пријава од страна на даночните обврзници и сметководителите се продолжува за три работни дена.

Крајниот рок за поднесување на ДДВ-04 пријава е 28 октомври (петок).Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.