Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес конференција ја оцени како панична реакција на Владата вчерашната вонредна прес конференција на премиерот Димитар Ковачевски.

Тој вели дека пресот бил резултат на конкретен конструктивен предлог од ВМРО-ДПМНЕ со цел да се ублажат последиците од енергетската криза.

Државата во овој момент е навистина загрозена, нејзиното функционирање од оваа криминална власт е загрозена“, вели Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.