Доларот и еврото речиси се изедначија

Економија 20.07.2022 / 8:20

Според средниот курс на НБРМ еврото денеска чини 61.4933 денари, а курсот на британската фунта е 72.0906 денари, а среден курс на доларот е 60.0227 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести