Од 16:15 часот, патниот правец Битола-Прилеп А3, поточно на излез од Битола кон Прилеп, после бензинската станица БП „Пелагонија“ е затворен за сообраќај во двата правци поради случена сообраќајна незгода, информираат од АМСМ.

Според извори во СВР Битола, станува збор за тешка сообраќајна несреќа, во која има една жртва.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.