Превртено возило во сообраќајна несреќа на патот Делчево – Македонска Каменица. Повеќе информации за овој настан се очекуваат во текот на утрешниот ден, објави Телевизија M»Net HD.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.