Најбараниот бегалец од Македонија, Љупчо Палевски Палчо денеска беше донесен во Кривичниот суд за да даде исказ за убиствата на Вања Ѓорчевска и фризерот Панче Жежовски.

foto Skopje 1

Нему му беше одреден 30 дневен притвор бидејќи првиот пат му беше изречен во отсуство. Палчо вели дека има не го сторил делото за кое се терети оти за тоа има докази.

foto Skopje1


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.