На 08.07.2023 во 05.00 часот во СВР Скопје е пријавено дека во стан на подрачјето на Шуто Оризари има починато бебе.

Според пријавеното, откако таткото Џ.Р.(32) забележал дека бебето не дише, повикал екипа од Итна медицинска помош која констатирала смрт без видливи траги на насилство.

Полициски службеници излегле на местото, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.