На 5 јуни во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Војвода Васил Чакаларов” во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес” со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(58) од Скопје удрило во велосипед, управуван од Б.К.(59) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Б.К., констатирани во Градска општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.