Тројца арачиновци присвоиле клучен извод за струја и оставиле 160 соседи во темница, дознава „Плусинфо“.

Веќе шести ден по ред не може да се поправи дефект на извод на дистрибутивната мрежа на ЕВН, бидејќи тројца мештани царуваат како посакуваат со истиот и не им дозволуваат на екипите на ЕВН да работат. Поради нивното нехумано однесување, 160 жители се принудени во 21 век да живеат без струја и без можност да ги уживаат основните права и потреби, вели извор на порталот.

Повеќе тука 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.