Вчера во 09.20 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионалниот пат с.Подареш- с.Смиланци, во близина на место викано „Бабин дол“, С.С.(34) од с. Подареш кој управувавал мотоцикл „сузуки 750“ со швајцарски национални ознаки, паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во ЈЗУ Здравствен дом-Радовиш.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.