Ознака: мотоциклист
Црна хроника 16.10.19 | 11:14

Тешко повреден мотоциклист, изгубил контрола и паднал

Четириесетиседумгодишниот Џ.М. од Скопје е тешко повреден откако вчера во 17.20 часот на крстосница од ул.„Босна и Херцеговина“, ул.„Кемал Сејфула“ и ул.„Александар...

Црна хроника 04.10.19 | 11:29

Србин паднал од мотор во Липково, со тешки повреди завршил во болница

Вчера попладне на локалниот пат с. Слупчане – с. Ваксинце, кај местото викано „Чешмиче“, општина Липково, Х.Б. (58) од Прешево, Р. Србија, управувајќи мопед, изгубил контрола...

Црна хроника 28.09.19 | 11:52

Сообраќајка синоќа на „Теодосиј Гологанов“, тешко повреден мотоциклист

Синоќа околу 20 часот било пријавено дека на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „рено лагуна“...

Црна хроника 16.09.19 | 10:40

Предмалку сообраќајка на „Рекорд“, повреден мотоциклист

Мотоциклист е повреден во сообраќајната несреќа која се случи утрово кај „Рекорд“. Како што соопштуваат од СВР Скопје за „Република“, судирот се случил помеѓу возило...

Црна хроника 15.09.19 | 11:31

Со „кавасаки“ прегазен полицаец, со повреди пренесен на Ургентно

Полициски службеник е повреден додека извршувал службени дејствија, откако бил прегазен од мотоциклист, соопштија денеска од МВР. Несреќата се случила вчеравечер во...

Црна хроника 15.09.19 | 10:42

Вчеравечер санкционирани се 21 возач на мотоцикли

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа од 19:30 до 1:00 часот спроведе зајакната акциска контрола за откривање на...

Црна хроника 11.09.19 | 13:23

Сообраќајка на булевар Србија, повреден мотоциклист

Возач на мотор настрадал денеска откако се судрил со автомобил, кај кулите „Џевахир“ на булеварот Србија. Сообраќајната несреќа се случила на крстосницата од булеварите...

Црна хроника 06.09.19 | 12:05

Акција на скопската полиција: Ноќва казнети 40 мотоциклисти, задржани 13 мотори

Ноќеска во периодот од 19:30 до 1 часот Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе зајакната акциска контрола за...

Црна хроника 05.09.19 | 11:06

Мотоциклист прегазил дете пред училиште во Радишани, избегал, па се вратил на местото на несреќата

Тешка сообраќајна несреќа се случила утрово во населбата Радишани, јавува 24 инфо. Според сведочењата на очевидците, едно дете било тешко повредено откако мотоциклист...

Црна хроника 27.08.19 | 11:33

Тешко повреден мотоциклист, хоспитализиран на Клиника

Скопјанецот И.Х. (35) се здобил тешки телесни повреди откако синоќа, управувајќи мотоцикл „хонда“, изгубил контрола и паднал. Според МВР, несреќата се случила во 19 часот...

Црна хроника 23.07.19 | 10:44

Сообраќајка вчера во Центар, мотоциклист со тешки повреди завршил на Клиника

Во текото на вчерашниот ден околу 14 часот на бул. „8-ми Септември“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван...

Црна хроника 18.07.19 | 11:05

Мотоциклист паднал во парк шумата Гази Баба, со тешки повреди завршил на Клиника

Вчера попладне во Парк шумата Гази Баба, М.Ш. (45) од Скопје, управувајќи мотоцикл „Гилера“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал. Во незгодата со тешки...

Црна хроника 07.07.19 | 10:55

Удрил велосипедист, па побегнал од местото

Скопски мотоциклист направил сообраќајна незгода, па побегнал од местото на настанот. Како што соопшти денес МВР, инцидентот се случил вчера наутро во 7.50 часот на крстосница...

Црна хроника 06.07.19 | 12:33

Акциска контрола на полицијата: За 6 часа забележани 80 прекршоци од мотоциклисти

Во периодот синоќа од 19 часот до 01 часот ноќеска, одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за...

Црна хроника 01.07.19 | 10:13

17-годишник на мотор се судрил со „голф“, двајца тешко повредени

Две лица се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Кочани-Пониква. Во незгодата учествувале патничко моторно возило „фолксваген...

Црна хроника 01.07.19 | 09:46

Загина мотоциклист на патот Богданци – Стојаково при судар со камион

Синоќа во 22,50 часот било пријавено дека на раскрсницата со локалниот пат Богданци-с.Стојаково, се случила сообраќајна незгода помеѓу моторцикл „Баотиан 125“ без регистарски...

Црна хроника 18.06.19 | 11:17

Во еден ден повредени пет лица, сопатници или возачи на мотоцикл

Пет лица се потешко или полесно повредени во три одделни сообраќајќи викендов. Во 13.45 часот на улица „Бледски договор“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу...

Црна хроника 07.06.19 | 10:41

Шестгодишно дете заврши на Клиники, во него удрил малолетник со мотоцикл

Шестгодишно дете од скопската населба Илинден е повредено кога во него удрил мотоцикл „лонгија баутијан“ управуван од 16-годишник од селото Кадино. Според МВР, несреќата...

Црна хроника 02.06.19 | 11:47

Едниот се излизгал, другиот се урнал во бетонски ѕид: Тешко повредени мотоциклисти

Двајца мотоциклисти се тешко повредени во две одделни несреќи кои ноќва се случиле во Скопје и Велес. Како што соопшти МВР, околу 23,30 часот на Регионалниот пат Р-1312 (Велес...

Црна хроника 29.04.19 | 11:26

Мотоциклист изгубил контрола и удрил во ѕид од куќа во битолско

Маж се здобил со тешки телесни повреди по доживеана сообраќајна несреќа, информира МВР. Синоќа во 00:58 часот во село Буково, битолско, 32-годишниот С.Г. од село Буково, управувајќи...