Вчера во 12:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од Национален парк Водно кон с.Горно Соње, трактор, управуван од С.Љ.(25) од Скопје, излетал од патот, соопштија од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.