На 30.05.2022 околу 10.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Крсте Мисирков“, С.М.(53) од Скопје паднала во автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Т.(29) од Скопје, во кој се превезувала, информира МВР.

Во несреќата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Градска општа болница „8 Септември“ во Скопје.

Полицијата извршила увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.