Ознака: тракторист
Црна хроника 31.05.22 | 12:34

Тешко повреден млад тракторист кај Соње

Вчера во 12:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од Национален парк Водно кон с.Горно Соње, трактор, управуван од С.Љ.(25) од Скопје, излетал од патот,...

Црна хроника 20.01.22 | 12:30

Тешко повреден млад тракторитст

Вчера Полициска станица Ресен од страна на ЈЗУ Здравствен дом Ресен било пријавено дека во с.Арвати има повредено лице. Од страна на увидна екипа при СВР Битола и Ресен...

Црна хроника 05.11.21 | 12:37

Загина тракторист кај Горно Коњари

Тракторист загина откако се превртил тракторот со кој тој управувал. Како што соопштија од МВР, вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с.Горно...

Црна хроника 14.10.21 | 10:00

Загина 43-годишен тракторист

Загина 43-годишен жител на штипската приградска населба Стар Караорман. Несреќата се случила на нива во близина на населбата, кога управувајќи со трактор се превртел...

Црна хроника 07.10.21 | 12:04

Тракторист загина во Арачиново, четворица повредени во несреќата

Трактористот С.С. (62) од село Арачиново синоќа бил повреден во сообраќајка што се случила на регионалниот пат Скопје–Куманово, во атарот на село Арачиново. Тој се здобил...

Црна хроника 24.02.21 | 12:40

Загина тракторист

Тракторист загинал вчера во Неготино, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. На патниот правец Неготино -село Курија се случила сообраќајна незгода...

Црна хроника 21.11.20 | 11:45

Само тракторитстот останал неповреден: Детали за судирот меѓу три возила, во кој загина маж

Во тешката сообраќајна несреќа што се случи вчера кај Кавадарци, загина маж, а неговите брат и татко со тешки телесни повреди беа пренесени на клиника во Скопје. Како...

Црна хроника 27.10.20 | 20:32

37-годишен тракторист вечерва загина кај Кавадарци

Кавадарчанец роден 1983 година загинал вечерва откако тракторот кој го возел се превртел во близина на кавадаречкото село Крњево, потврдија за МИА од Итната медицинска...

Црна хроника 09.07.20 | 09:25

Тракторист загина утрово во тешка сообраќајка кај „Југокомерц“

Тракторист загина утрово во Кавадарци во тешка сообраќајка кај Југокомерц, кога се судриле трактор и автомобил. Информацијата за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол...

Црна хроника 26.06.20 | 11:50

Загина тракторист

Вчера во 13,30 часот во Полициското одделение Теарце било пријавено дека на локалниот пат с.Јелошник-с.Глоѓи, на место викано „Црвеница“ атар на с.Глоѓи, Љ.С.(53) од с.Глоѓи,...

Црна хроника 11.06.20 | 12:02

Tракторист тешко повреден откако излетал од патот

На регионалниот пат Кривогаштани-с. Житоша во Прилеп, Ѓ.Н.(70) од Скопје вчера управувајќи трактор, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во незгодата, тој здобил со...

Црна хроника 09.06.20 | 16:22

Тракторист пронајден починат во нива

Вчера во 16.55 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на влезот во село Дреново, во нива, до трактор „ИМТ 539“, бил пронајден починат И.Ј.(72) од село Дреново. Од...

Црна хроника 14.01.20 | 10:45

Тракторист падна во провалија

Во село Опеница, охридско, вчера околу 13:00 часот Б.В. (56) од село Опеница, додека управувал трактор без регистарски таблички, изгубил контрола над тракторот и паднал во...

Црна хроника 16.12.19 | 11:49

Повреден тракторист кај Дојран

Тракторист е тешко повреден во несреќата што се случила вчера наутро околу 06.10 часот во село Николиќ, дојранско. Како што соопшти МВР, се случила сообраќајна незгода...

Црна хроника 24.11.19 | 19:36

Загина тракторист: Го поправал тракторот, возилото го прегазило

Вчера околу 16,10 часот во Полициска станица Виница било пријавено дека на место викано „Лисец-Бараки’’ на планината Плачковица во атар на с.Градец,виничко, П.С.(53) од...

Црна хроника 20.11.19 | 10:00

Tракторист загина во несреќа кај Охрид

Несреќата во која тракторист го загуби животот во атарот на селото Ливоишта се случила вчера околу 13 часот, покажа првичната истрага во врска со случајот. Според СВР...

Црна хроника 29.10.19 | 09:56

Загина тракторист во Долно Соње

Вчера околу 9.30 часот било пријавено дека на улицата број „7“ во скопското село Долно Соње, трактор „масеј фергусон“ кој влечел цистерна, а бил управуван од И.Т. (62) од...

Црна хроника 24.10.19 | 10:50

Загина тракторист

Четириесет и седумгодишен жител на селото Тодоровци починал откако тракторот што го возел, се превртел. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека сообраќајката...

Црна хроника 20.10.19 | 13:33

Тракторист тешко повреден во сообраќајка во Неготино

Вчера во 18.00 часот на регионалниот пат во с.Неготино, гостиварско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки,...

Црна хроника 10.10.19 | 10:41

Тракторист прегазен од сопствениот трактор

Тракторист од Љуботен е тешко повреден во несреќата која се случи9ла вчера попладне на местото викано „Јарзиц“, во атар на с.Љуботен, скопско. Како што соошти МВР, Р.С.(76)...