Вечерва на патот Битола – Могила се случила тешка сообраќајна несреќа, објави 4NEWS.mk.

На терен има противпожарно возило, две возила на итна медицинска помош и полиција.

Сообраќајот е целосно во прекин.

Се уште не е позната причината за тешката сообраќајна несреќа и дали има жртви.

Повредените се пренесуваат во Клиничката болница во Битола.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.