Центарот за управување со кризи информираат дека има запалено ѓубриште, односно депонија кај с.Могорче во општина Дебар.

Според нив, на лице место се упатени 1 пп возило со 2 пожарникари.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.