Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на автопатот Скопје – Тетово. Според информациите на ТВ21, во несреќата учествувал камион кој се превртел.

Блокирана е левата лента. Засега нема информации за повредени лица.

Извршен беше полициски увид, по што ќе се знаат повеќе детали.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.