Ознака: цистерна
Црна хроника 08.02.20 | 11:17

Маж изгоре по удар од струја на цистерна со нафта во Илинден

Утрово на цистерна со нафта во скопската населба Илинден маж изгоре по удар од струја. Според првичните информации на Досие, било пријавено дека маж гори качен на цистерна...

Црна хроника 17.04.19 | 09:21

Цистерна полна со нафта се преврте кај Неготино

Цистерна полна со нафта се преврте кај Неготино, пишува ТВ1. Возачот, за среќа, не е повреден, а причинета е само материјална штета. Цистерната се враќала од Грција од...

Црна хроника 16.04.19 | 20:15

Цистерна се преврте кај Неготино

Цистерна полна со нафтени деривати пред малку се преврте кај Неготино. Возачот на цистерната не е повреден – вели за 1ТВ негов колега во телефонски разговор. Додава...

Црна хроника 08.03.19 | 10:50

Македонска цистерна се преврте во Србија

Цистерна со македонски регистарски ознаки, управувана од државјанин на Северна Македонија, се преврте завчера во Србија, на автопатот Владичин Хан – Врање. До незгодата...

Црна хроника 15.02.19 | 14:54

Гореше цистерна на патот Куманово-Крива Паланка

Цистерна се запалила синоќа околу 22.30 часот на регионалниот пат Куманово – Крива Паланка, во близина на селото Руѓинце, соопшти денеска СВР Куманово. Пожарот избувнал...

Сервиси 25.01.19 | 18:42

Превртена цистерна на патот Демир Капија-Смоквица, патот е затворен за сообраќај

На патниот правец Демир Капија-Смоквица вечерва се преврте камион цистерна, кој се излизгал на патот поради снегот и лошите услови на патот. Во моментов овој патен правец...

Црна хроника 23.01.19 | 17:51

Цистерна излета на патот Прилеп – Градско, причина за незгодата – ужасната состојба на патот

Попладнево на патот Прилеп – Градско, кај Дреновска клисура, цистерна излетала од патот. Според информациите кои порталот „Маркукуле“ ги добил од очевидци, причината...