На 27.05.2022 во 08.30 часот А.А.(40) и А.Е.(38), двајцата од Прилеп, пријавиле дека околу 00.45 часот на плоштадот во Прилеп биле физички нападнати од три лица, при што на А.А. му бил одземен личен предмет. Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.