Вчера се случила тепачка меѓу две лица на паркингот пред Меѓународниот аеродром Скопје.

На 31.05.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје, В.В.(44) од Скопје пријавил дека околу 14.00 часот на паркинг во склоп на Меѓународен аеродром Скопје, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од А.Н.(41) од Скопје, информира МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.