Ознака: паркинг
Скопје 06.09.22 | 15:11

Ако купите стан во Карпош, ќе морате и гаража, без тоа нема упис во Катастар

Во Карпош ќе се бара секој жител кој купува стан, да си купи и гаражно место. Без тоа, нема да има упис во Катастар. Стевчо Јакимовски, градоначалник на Карпош најави дека...

Црна хроника 05.09.22 | 12:08

Teпачка за паркинг во Тетово

етовската полиција расчистува случај во кој 52-годишник од градот пријавил напад од две лица, а причината била расправија околу паркирање. Настанот се случил во неделата.  -Педесет...

Црна хроника 03.05.22 | 16:57

Истепани двајца вработени од пајак службата, искршени седум блокатори и наплатна рампа во Тетово

Непознати сторители целосно ја оштетиле наплатната рампа на затворениот паркинг „Лирија“, спроти судот во Тетово. Од ЈП „Градски паркинг“ информираат дека случајот...

Скопје 02.05.22 | 10:19

Паркингот во Скопје денеска бесплатен

Денеска на верскиот празник Рамазан Бајрам, на зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ – Скопје нема да се врши наплата, информираат од претпријатието. Дополнуваат...

Скопје 19.04.22 | 12:45

Арсовска: Нема повеќе бесплатен паркинг за функционери

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, директорот на ЈП Градски паркинг, Бојан Христовски и градоначалникот на Општина Аеродром, Тимчо Муцунски денеска...

Скопје 16.03.22 | 22:44

Некој со години си наплаќа 50 денари на нелегален паркинг на заштитено државно земјиште

Кој и како дозволува државните земјишта да се узурпираат и на сметка на истите да се профитира, анализира ТВ24, откривајќи дека паркинг простор, кој се наоѓа на самиот...

Скопје 16.03.22 | 18:45

„Нема фајде од МВР“: Скопјанец ги маркира „сељаците на денот“, денеска тоа е „ауди“

Уморен од анархијата која владее во скопскиот сообраќај, млад скопјанец реши да ја земе работата во свои раце и со герила акции да ги издвои „сељаците на денот“. Овојпат...

Црна хроника 01.03.22 | 15:38

Претепал маж поради паркинг место

Основното јавно обвинителство – Гостивар поднесе обвинителен предлог против 35-годишен жител од село Беловиште, обвинет за кривично дело „тешка телесна повреда“ од...

Скопје 01.03.22 | 14:21

Градскиот паркинг во Скопје од денеска поевтинува

Од денеска, 01.03.2022 година, поевтинува зонското паркирање во Скопје.  Со новиот ценовник со намалени цени на услугите на јавното претпријатие „Градски паркинг“ ќе бидат...

Скопје 22.02.22 | 11:10

Целосно обновено осветлувањето под Транспортниот центар

Целосно e обновено осветлувањето на паркингот под Транспортниот центар. Екипи на Град Скопје викендов целосно го обновија осветлувањето на паркингот под Транспортен...

Скопје 15.02.22 | 09:05

Што да направите ако ситемот на ЈП Градски паркинг не ви ја прифати пораката

ЈП Градски паркинг- Скопје ги известува корисниците на зонското паркирање дека понекогаш претпријатието се соочува со проблем при процесирање на пораките за паркирање...

Скопје 26.01.22 | 14:34

Отстранети 36 возила на непознати привилегирани од катната гаража „Беко“

Екипи на ЈП „Градски паркинг“ отстраниле денеска 36 возила од катната гаража „Беко“ за кои паркинг места веќе објавија дека биле резервирани за непознати привилегирани...

Скопје 24.01.22 | 14:24

Проблемот со паркингот на Клинички ќе се решава со дополнителни редари

Градскиот паркинг на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ е наследен проблем кој треба да се реши. Како еден од првите краткорочни решенија на овој проблем е веќе имплементирањето...

Скопје 23.01.22 | 09:22

Скопјани го плаќале паркингот за функционерите на СДСМ и ДУИ, организиран од ДС на Трајанов

Дали над 2 милиони евра пари на скопјани е штета од ослободувањето од плаќање паркинг за функционерите на СДСМ и ДУИ?!, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. 400 возила 4 години не плаќале...

Скопје 20.01.22 | 11:03

За викенди и државни празници бесплатен паркинг кај „Дом на печат“

Градот Скопје и ЈП „Градски паркинг“ ги известуваат граѓаните дека поради повторното ставање во употреба на жичницата од Средно Водно до Милениумскиот крст и можноста...

Скопје 31.12.21 | 11:25

ПОЦ: Бесплатен паркинг во Центар за време на празниците

Отворените и затворените паркиралишта со кои стопанисува јавното претпријатие „Паркинзи на Општина Центар“ денеска ќе работат до 15 часот, катната гаража до 17 часот,...

Скопје 30.12.21 | 11:34

Бесплатен паркинг во Центар за Нова година, Бадник и Божик

Паркирањето во Општина Центар за време на новогодишните и божиќните празници ќе биде бесплатно за сите граѓани на Македонија. Согласно Одлуката на претпријатието,...

Македонија 21.12.21 | 11:13

Д-р Шопова: Дали и Филипче сега кога ќе се врати кај колегите ќе плаќа месечен билет за паркинг од 800 денари и ќе биде задоволен од топлиот оброк?!

Прим. д-р Жаклина Шопова од Инфективната клиника го прашува министерот за здравство во заминува Венко Филипче дали сега, кога тој ќе се врати меѓу колегите на Клиниката...

Скопје 14.12.21 | 23:31

ПОЦ нема да ја намалува цената за паркирање, велат дека недостатокот на места и сега е голем

Јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ (ПОЦ) не планира да прави корекција на постојните цени за паркирање на паркинзите со коишто стопанисуваат во центарот...

Црна хроника 14.12.21 | 18:32

Скопјанец и кумановец се степале за паркинг место во Аеродром

Двајца возачи од Скопје и Куманово се степале на паркинг на подрачјето на скопската општина Аеродром. Од МВР информираат дека тепачката се случила вчера попладне, по...