На 23.09.2023 во 01.45 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека на регионалниот пат во с. Враништа, Струшко, патничко моторно возило „фолксваген пасат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Б.К.(31) од Струга, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Струга.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.