Приведен е 24-годишен скопјанец поради напад врз обезбедувањето на Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

„На 18.06.2022 во 14.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Р.(24) од Скопје затоа што физички го нападнал М.С.(39) од Скопје – вработен како обезбедување во Градската општа болница ‘Св.Наум Охридски’“, информираа од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.