Ознака: градска болница
Македонија 13.01.24 | 14:45

Новиот проект за Градската болница предвидува над операционите сали да има „руф-топ бар“

Директорот на Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“, поранешна Градска болница, Љубен Арсенков,на прес-конференција за промоција на новата опрема побара...

Македонија 04.10.22 | 16:30

Градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари со критики до власта за градската болница и автопатот Кичево-Охрид

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир Дехари,...

Црна хроника 19.06.22 | 17:14

Скопјанец го нападнал обезбедувањето во Градската општа болница

Приведен е 24-годишен скопјанец поради напад врз обезбедувањето на Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. „На 18.06.2022 во 14.35 часот, полициски службеници од СВР Скопје...