Ознака: градска болница
Скопје 14.02.21 | 09:31

УМС на ВМРО ДПМНЕ го чистеше снегот пред Градска болница во Скопје

Загрижени од неспособноста на градоначалникот на Град Скопје за чистење на снегот кој што ги изненади во месец февруари, младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ се одлучија да...

Црна хроника 14.01.21 | 21:10

Арсовски за престрелката кај Градска: МВР овозможува секој бандит со пиштол да пука каде ќе стигне

Портпаролот на ВМРо-ДПМНЕ, Димче Арсовски, го критикуваше однесувањето на полицијата која покажува сила кога треба да интервенира против народот, но никаде ја нема...

Црна хроника 14.01.21 | 15:14

Детали за пукањето во Љубош: Полицијата го заплени оружјето и возилата

Две лица се повредени и пренесени во ЈЗУ-Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ откако во деловен објект во село Љубош бил нарушен јавниот...

Црна хроника 14.01.21 | 14:37

Расправија претходела на пукањето – МВР со детали за инцидентот по кој двајца повредени завршија во Градска

Двајца, а не еден повреден, е резултатот по денешниот инцидент кој завршил со истрели. Ранет маж пренесен во Градска, забранет пристап за цивили околу болницата Како...

Црна хроника 14.01.21 | 14:09

Ранет маж пренесен во Градска, забранет пристап за цивили околу болницата

Повреден маж предмалку беше донесен во старата градска болница, каде има зголеменот присуство на полиција. Пристапот до болницата во моментот е забранет. Автомобилот...

Здравје 25.09.20 | 16:09

Реновиран третиот кат од старата градска болница, нова ќе се гради во Аеродром

Министерот за здравство Венко Филипче, утрово ја посети Специјалната болница за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ каде целосно е реновиран третиот кат на установата,...

Црна хроника 10.08.20 | 09:46

Видео од апсењето на таткото на прегазеното дете кај Градска болница

На социјалните мреќи се појави видео од приведувањето на неколку лица синоќа  по тепачката меѓу две семејства пред болницата за хируршки болести  Св.Наум Охридски...

Црна хроника 23.02.20 | 18:03

40-годишна жена и 9-годишно дете се во критична состојба по експлозијата во Романовце

Четириесетгодишната жена и десетгодишното дете кои се здобија со повреди при денешната експлозија што настана од плинска боца во кумановското село Романовце се во...

Црна хроника 12.09.19 | 12:05

Се судриле со обезбедувањето доцна синоќа – детали за инцидентот во Градска

Едно лице е приведено, а против две лица ќе биде поднесена пријава за нарушување на јавниот ред и мир откако синоќа во Универзитетската клиника за хируршки болести „Св....

Црна хроника 12.09.19 | 11:18

Лекари и медицински сестри нападнати ноќеска во Градска болница

Медицински персонал, меѓу кои лекари, сестри и болничари од Градската болница „Св. Климент Охридски“ ноќеска, околу два часот после полноќ, биле нападнати од група...

Македонија 12.08.19 | 10:02

Јачева-Улчар: Министре Филипче, Градска личи на неизбањата метастазирана кучка

Министре Филипче, кога последен пат сте влегле во Градска? Веројатно никогаш!, пишува професорката Елка Јачева-Улчар во статус на „Фејсбук“ адресиран до министерот...

Црна хроника 05.12.18 | 15:24

Дете итно пренесено во болница откако се обидело да вклучи канделабра

Од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, вчера попладне било пријавено дека кај нив било донесено повредено 12-годишно дете од село Љуботен, скопско. Според...