Службеници од Полициската станица – Штип вчера го лишиле од слобода штипјанецот С.Д. (64), кој во 10.20 часот на улица „Лески“ во Штип бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од патничко моторно возило „Застава“, соопшти МВР.

Од таму додаваат дека украдениот предмет бил пронајден, одземен и вратен на сопственикот.

По комплетирање на случајот против С.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.